27 Ağustos 2010 Cuma

Sakarya Nehrinde Balık Avlamak..

Geçtiğimiz hafta sonu ailece Sakarya nehrine balık avlamaya gittik. İstanbul'da çok balığa çıktım fakat nehirde ilk defa balık avlayacağım.
Av derken tabiatta tüfekle yapılan ava karşıyım bende acıma hissi ve üzüntü yaratıyor. Fakat balık avlamak diyince aynı üzüntüyü duymuyorum.
Biz nehir kenarına vardık hazırlıklarımız yaptık, oltalarımızı nehire attık .
Akşamda iftara misafir çağırdım. İftarı bizde yapalım balık ziyafeti var diye .))
Fakat nehir balıkları da çok kurnazmış doğrusu, oltaya gelip tıklıyor yemi alıp kaçıyor. Uzunca bir uğraştan sonra yirmi kadar Gümüş balığı yakalayabildik.
Yalnız bir sorun var, balıklar ufak yetmeyecek ve aksama da misafir gelecek. Arkadaşlarında diline düştüm mü bir daha kurtulamam. Artık haftalarca benim balıkçılık maceramla dalga geçerler.
Hemen bir çözüm düşünmem lazım.
Doğru çarşıya ve yeteri kadar da sazan balığı aldım. Şişşşt kimse duymasın bu minik sır aramızda kalacak. Balıkların hepsini ben tuttum. :)
Akşam keyifli bir iftardan ve arkadaşların bana övgülerinden sonra. Ben ballandıra ballandıra alabalığı nasıl avlanır diye arkadaşlara uzunca anlattım. Hem de övünerek .))
Arkadaşlarda demesin mi önümüzdeki hafta bizi de balığa götür, hayda buyurun bakalım. Arkadaşları kıramadım önümüzde ki hafta onları da balığa götüreceğim.
Bu duruma bir çözüm bulmam lazım .)) Yoksa ufak şakam meydana çıkacak. Neyse ona da bir şeyler düşüneceğim artik.
Arkadaşlar ben başınızı fazla şişirmeden şimdilik iyi akşamlar ve Hayırlı sahurlar dileyeyim.

Fotolar: Tabi ki alp foto

2 yorum:

  1. Valla onu bunu bilmem balıklar harika görünüyor. olsun ufak tatlı yalanlardan bişey olmaz. Eminim ki bir çok kişi senin gibi durumlara düşüyorlardır.

    Afiyet olsun ne diyelim. :)

    YanıtlaSil
  2. Afiyet olsun demekte bize düşür..Selamlar..

    YanıtlaSil