12 Eylül 2010 Pazar

EVET mi ?, HAYIR mı ? derken..

Günlerdir bir evet-hayır furyasıdır gidiyor.Her kafadan bir ses çıkıyor Kimi evet de diyor,kimide hayır de diyor..Siyasi liderler de halkın gözü önünde birbirlerine ver yansın ediyor. Neyi paylaşamıyorlar anlamış değilim. Anayasa böylemi değişir, onu da anlamış değilim. Bir kaç maddeyi değiştir günü birlik,durumu kurtarmak için yasalara yama yap oldu sana yeni anayasa...
Madem anayasa değişecek, Alın Fransızların anayasasını koyun önünüze, bakın Avrupa Topluluğu neler yapmış onu da önünüze koyun, alın Türk anayasasını da onu da önünüze koyun. Ve Üniversitede ki değerli Prof. Hocalarımızdan, İlahiyatçı,Siyasetçi,Hukukçu vs. toplayın hepsini,oturtun masanın etrafına. Dinimize uygun, Türk milletinin örf ve adetlerini de gözeterek, insan haklarını vs. gözeterek. Sil baştan yeni bir anayasa yapın (anayasadaki değişmez maddelerin dışındakiler tabi) Önümüzdeki yüz yıla hitap edecek şekilde hazırlayın. Bunu çıkartın milletin önüne de, öyle halk oylaması yapın.
Aslında  hiç kimsenin de halk için bir şey yaptığı yok. Tabi güzel şeylerde olmuyor değil. Gel gelelim bizim yaptığımız bir şey yok halk olarak millet olarak. Avrupa Topluluğu ister biz yaparız, USA ister biz yaparız. Kendimiz niçin bir şeyler yapıp ortaya çıkartmıyoruz ona hayret ediyorum.
Öyle de olsa, böyle de olsa, söylentilere kulaklarımı tıkayıp kendi düşünceme göre, oyumu kullandım. Artık neticeyi bekliyoruz. Bakalım sandıktan ne çıkacak ve ondan sonra siyaset arenasında neler olacak göreceğiz.
Netice olarak inşallah milletimize ve devletimize hayırlı olur, diyerek noktayı koyayım..
Arkadaşlarıma harika bir pazar günü diliyorum.
Foto: Tabi ki Alp..:))

2 yorum:

  1. Sonuçlar yavaş yavaş açıklanıyor. Türkiye tarihsel değişime çoktan hazırmış. ülke için en iyisi olsu İnşaAllah

    YanıtlaSil
  2. Sonuç ortada... Sadece susmak istiyorum... Bu millete herşey hak demekten başka sözüm yok... Terörist yandaşlarının alınan millet vekilliği hakları da verilmiş olur böylece... Bu ülkeye başbakan dahi yaparlar şerefsiz çocuk katilini... Benim temizlik bezi olarak dahi kullanmayacağım, toz bezini benim, AY YILDIZIMIN yanına dahi asarlar... Zaten asılıyor... Hepsi için değil ama, anayasada iki madde vardı ki, TÜRK'üm diyen hiç kimse buna evet diyemezdi... Amaç zaten arada kaynatmaktı... Allah bu günleri aratmasın... 30 yıl öncenin hesabı değil 30 bin kişinin katilinin hesabı sorulsun önce... Söylenecek çok şey var ama dedimya sadece susmak istiyorum...:( Sayfanızı beğendim... Emeğinize yüreğinize sağlık...

    YanıtlaSil