6 Eylül 2010 Pazartesi

Sevimli Köpek

Ben ne zaman bahçeye çıkıp tabureme otursam bu sevimli köpek yanıma gelir, yapmadığı oyun bırakmaz. Aslında komşunun köpeği, bahçedeki duvarın boşluğundan gelir. Sanki benle oyun oynamak istermiş gibi bende onu kırmam, biraz onla konuşurum oda kısık sesle havlar sanki bana cevap verir gibi, biraz başını okşarım ve gider. Hep düşünürüm bu köpek şanslı bir sahibi var ve iyi bakılıyor. Ya diğer sokaktaki hayvanlar ne durumda acaba, onlar bu köpekcik kadar şanslı değil. Bir gün belediye bu köpekleri yakalayacak, hepsini toplayıp köpek bakım evi denen yere tıkacak. Sonrası meçhul tabi.  
İstanbul'a dönünce bahçemi ve bu sevimli köpeği özleyeceğim herhalde.
Tüm arkadaşlarıma neşeli ve mutlu bir akşam diliyorum.

3 yorum:

 1. Bende tam ne kadar şanslısınız diye düşünürken
  İstanbul`a dönmek kelimesini okuyunca üzülmedim desem yalan olur..İstanbul ne onunla ne onsuz!!
  HAyırlı geceler dilerim selam ile..

  YanıtlaSil
 2. Bu minik köpek şanslı olanlardan,buralarda hayvan sevgısı yok denecek kadar az.İstanbul olmadan olmaz alışan onsuz duramaz siz dönün şehri istanbula.

  YanıtlaSil
 3. Bayramlar,insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği ; insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları kardeşçe kucaklaştıkları ;milli ve dini duyguların inançların, örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği,bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği günlerdir. Hep bir arada, sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle Bayramınız kutlu olsun

  YanıtlaSil