10 Haziran 2011 Cuma

Seçime iki kala

Kısmetse Pazar günü oyumuzu kullanacağız..Gel gelelim kime oy vereceğime daha karar veremedim...:( . Siyaseti sevmem... Sevmem derken Türkiye'deki siyasetten bahsediyorum..Bu sene hiç bir partinin mitingine bile katılmadım.. Yani kısaca, bu gün ki mevcut siyaset artık heyecan vermiyor..hatta bu günün Türkiye'si mevcut siyasilere 5 numara büyük geliyor diye düşünüyorum.
Ülkenin ekonomik verilerini açıklıyorlar, her şey süper, ibreler yukarı doğru her şey toz pembe. Madalyonun öbür yüzüne bakınca, güzelim ülkemizin dolar milyarderleri mantar gibi artmış, aynı zamanda Ülkemizde fakirlikte de büyük artış olmuş. Demek ki paylaşımda büyük bir çarpıklık var. Demek ki Ülkemizin ekonomik gelişmesi sadece belli bir kesime yarıyor. Buda yetmiyor, gariban halktan almaya çalışıyorlar. Hemde ufak ufak hiç hissettirmeden...
Kendine yeten bir Ülke iken, şimdi tarım ve hayvancılık da dahil olmak üzere bütün sanayi ve teknolojimizle, yurt dışına bağımlı hale gelmişiz veya getirilmiş-iz. Her zaman söylerim, şu güzelim Ülkemin niye bir araba markası yok, hadi arabayı bırakın, niye markalaşmış cep telefonumuz yok, hadi bunu da bırakın niye basit bir saati ülkem yapamıyor. Neye baksam teknolojisi  yurt dışından geliyor...
Aslında bu konularda çok söylenecek şey var ama...???
Neyse ben başınızı fazla ağrıtmadan kısaca şöyle söyleyeyim.Benim güzel Ülkemin çok acil Atatürk gibi bir lidere ihtiyacı var.
Genede derim ki Yüce Yaratıcım bizlere ve güzel Ülkem için hayırlısı ne ise onu versin.Artık bende kararımı sandık başında vereceğim..Bakalım oyum kime gidecek...:))))
Tüm arkadaşlarıma harika bir hafta sonu diliyorum...:)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder