8 Ekim 2011 Cumartesi

Bu Fıstık Başka Fıstık


Gene bir hafta sonu ve benim de canım tembellik yapmak istiyor.. Şöyle boş boş hiç bir şey yapmadan, hiç bir şey düşünmeden bir gün geçirmeyi planlıyorum ki bizimkilerden sesler yükselmeye başladı. Hafta sonu dışarı çıkalım, gezelim, ormana gidelim, göle gidelim, seçenekleri çok. Bir de işi süslüyor püslüyorlar bak temiz hava alırız, spor yaparız diye insanı da özendiriyorlar. Yani, ben ne kadar evin reisiyim de desem, bu evde benim sözüm geçer de desem, bu hafta sonu evde oturacağız da desem, eninde sonun da onların dediği oluyor. Ah bu kadınlar kafalarına bir şey koydular mı mutlaka bize yaptırıyorlar. Kurtuluş yok. Netice olarak biz ailece göletin yolunu tuttuk.
İyi de oldu dağ bayır dolaştık, temiz hava, bol oksijen kendime geldim tembellikten eser kalmadı.
Tabiatı seviyorum, hele muhteşem şekildeki yaratılışını incelemek ve Yüce Yaratıcımın bize verdiği nimetleri kendi ellerimle keşfetmek bana bir başka keyif ve heyecan veriyor. Bu son gezimizde çam kozalağı topladım.
Ne kadar da zormuş çam fıstığına ulaşmak elim yüzüm çam reçinesi oldu ve fıstıkları çıkarırken simsiyah oldu ama bence uğraşmama değdi....:)) İşte arkadaşlar Bilecik'te bir hafta sonu böyle geçti..:)) Bir hafta orman , bir hafta gölet zaten başka da gidebilecek bir yer yok...:)) Olsun ben şikayetçi olacağıma elimde ki imkanları değerlendirmeye bakayım..:) diyerek kendimi avutayım.!?.:))))
Tüm arkadaşlarıma harika bir hafta sonu diliyorum.
Fotolar: Tabi ki her zaman olduğu gibi Alp foto..:))

7 yorum:

 1. Bizler büyükşehirli olarak imreniyoruz. Herşeyin doğalı sizde, gezi yerleri sizde. Çok güzel yapmışsınız.
  Farklı Bakış--CAN İSTANBULLU

  YanıtlaSil
 2. Bizler büyükşehirli olarak imreniyoruz. Herşeyin doğalı sizde, gezi yerleri sizde. Çok güzel yapmışsınız.
  Farklı Bakış--CAN İSTANBULLU

  YanıtlaSil
 3. Alp bey güzel bır cumartesi olmuş bence,hanımlardan yana sızlanmayın baksanıza kazancınız fıstıklar olmuş afıyetele yersınız:) guzel bır pazar dılıyorum bende.

  YanıtlaSil
 4. Size özenmedim dersem yalan olur şu anda köyümde Ilgaz da olmak vardı..Alp bey bence
  bayanlara hiç direnmeyin ne derlerse güzel der güzel yaparlar...Mutluluğunuz daim olsun..Selam, sevgiler..

  YanıtlaSil
 5. benimde kozalak hastası olduğumu evdeki herkes bilir.geçenlerde annem yolda yürürken fotodaki kozalak cinsinden düşmüş yola annemde hemen alıp bana getirmiş saolsun..iyi hafta sonları sizlerede :)

  YanıtlaSil
 6. Bilecik sakin, doğası güzel, huzurlu bir yer gibi gelmişti bana ilk gittiğimde eşim askerliğini orada yaptı bikaç kere daha gitmişliğim oldu hoş vakit geçirdim sizin gibi güzel yerlerini gezme fırsatım olmasa da keşek göletin fotolarını da ekleseydiniz merak ettim ben şimdi :) Sevgiler...

  YanıtlaSil
 7. çok teşekür ederim güzel dilekleriniz için:)
  hepimiz için hayırlı bir sene olsun 2012...
  sağlıcakla kalın...

  YanıtlaSil