24 Mart 2014 Pazartesi

Adalet yok, Kalkınma yok, Paylaşma yok

ADALET var mı ? Tüm arkadaşlarımı düşünmeye davet ediyorum. Bir müddet önce paşaları, generalleri, amiralleri polis zoruyla sabahın beşinde evlerinden alıp hapse atanlar. Adalet çarkı kendilerine doğru döndüğünde kendi ses kayıtları, hırsızlık yolsuzluk resimleri ve daha bilmediğimiz ne kadar kirli işleri varsa ortaya dökülünce. Hop hop bir dakika durun biz yanlış yaptık de acele ile kanunları değiştir ve kendilerini koruyacak şekilde mit kanunu, İnternet kanunu, HSYK kanunu ve bir takım torba kanunları aceleyle yürürlüğe koy, sonrada içerideki paşalara biz yanlış yaptık hadi siz serbestsiniz de. Bu arada halk başka ses kayıtlarına ulaşmasın diye Twetteri yasakla. Olacak işmi bu arkadaşlar adalet bumu.
KALKINMA var mı ? Konuştukları zaman mangalda kül bırakmıyorlar, duble yollar,hava alanları,metrolar, tüp geçitler yaptık diye, nereden yaptın bütün bunları,Ülkede yeni istihdam yaratıp,yeni iş kolları kurarak mı, yoksa yerli sanayiyi geliştirerek mi. Bunların hiç biri değil, ben söyleyeyim, işin kolayına kaçarak bu ülkenin ve bizim olan tüm stratejik kurumları, öz malımız olan kurumları yabancılara satarak. Şu an kendi Ülkemde buda bizim diyebileceğim hiç bir şey yok. Ne bir araba markamız, ne bir cep telefon markamız bunları bırakın basit bir çakmak markamız dahi yok. Hatta yediğimiz meyve sebzeye kadar. Sonrada bizim malımızı boyayıp bize okutmaya kalkıyorsunuz. Birde diğer boyutu var ki bu çok daha tehlikeli, Türkçe'mize bir bakın yeni harflerle ufak ufak dilimizi değiştiriyorlar, Önderimiz Atatürk'ü tarihten akıllarımızdan silmeye çalışıyorlar Atatürk'ü Türk Ulusunun başına gönderen Yüce Allah değil mi siz Atatürk'ü yok saymakla Yüce Allah'a karşı gelmiyor musunuz. vede bu arada dinimizde tehlike altında. Bir ülke geçmişini kaybederse, dilini kaybederse, dinini kaybederse o ülkede yok olur bence...kalkınma bumu .
PAYLAŞMA var mı ? Ülkemizde patır patır mantar gibi dolar milyarderleri çıkıyor fakat halka gelince size 900 lira asgari ücret yeter, deniyor. Hiç üşenmeyin kağıdı kalemi elinize alın ,aşağı yukarı hepimiz aile bütçesi yapıyoruz değil mi.  Hesaplayın..  İki çocuklu dört kişilik bir aile olduğunuzu ve beşbin lira maaş aldığınızı düşünün, şimdi hesap yapın bakalım.Yakacak, kira,okul masrafları, elektirik su doğalgaz, benzin, vs. eğer bu parayla insan gibi yaşamak mümkünse ve ayda bir defa ailece dışarıda yemeğe gidecek parayı ayırabilirseniz .Ben bir şey bilmiyorum demektir. Tabi bu arada konut taksidi veya kredi tuzağına düşmediyseniz şanslısınız, bunun altında geliri olanlara da bir şey diyemiyorum, hele asgari ücretliye ve emekliye Allah yardımcı olsun diyorum .
Netice olarak tüm arkadaşlarıma oylarınızı verirken çok iyi düşünün derim. Böylesine büyük bir hırsızlık, yolsuzluk şaibesi altındaki bir partiye oy mu vereceksiniz. Yüce Allah bize daha nasıl işaret göndersin, başımıza pişmiş toprakmı yağdırsın. Yaptıkları bütün hırsızlıklar, yolsuzluklar, ses kayıtları vs.ler ortaya saçıldı bütün bunlar yetmez mi size.Yaptıkları ellerine ayaklarına dolaştırdığı gibi dillerine dolaştırdı Yüce Allah.
Neyse gene sinirlendim. bir ayetle sözlerime nokta koyayım. Bir düşünün bakalım Yüce Allah bize ne demek istemiş...

 بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِ


Bismillahirrahmanirrahim

MÂİDE - 38

وَالسَّارِقُ وَالسَّارِقَةُ فَاقْطَعُواْ أَيْدِيَهُمَا جَزَاء بِمَا كَسَبَا نَكَالاً مِّنَ اللّهِ وَاللّهُ عَزِيزٌ حَكِيمٌ

Ves sâriku ves sârikatu faktaû eydiyehumâ cezâen bimâ kesebâ nekâlen minallâh(minallâhi) vallâhu azîzun hakîm(hakîmun).

Ve, hırsızlık yapan erkek ve kadının yaptıklarına karşılık olmak üzere, Allah'tan bir ceza olarak ellerini kesin. Ve Allah Azîz'dir, Hakîm 'dir (hüküm ve hikmet sahibidir).

Artık bunu nasıl yorumlarsınız bilmem . Yalnız oy verirken üç defa düşünün derim. Tüm arkadaşlarıma neşeli, mutlu ve başarılı bir hafta dilerim.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder