26 Temmuz 2014 Cumartesi

İsrail'e jet Yakıtı Satışı

Son zamanlarda İsrail'in Gazze'ye yaptıklarını içimiz acıyarak,burkularak izliyoruz. Ve elimiz kolumuz bağlı seyrediyoruz bu vahşeti.Bence bütün bunlar şimdiki iktidarın yaptığı keyfi politikaları ve Türkiye’de yarattığı siyasi felaketin sebepleri olarak meydana çıkıyor. Bir zamanlar bir Müslüman demokrasi modelinin lideri olarak övülen Türkiye'mizde bugünki iktidarın ülkeyi otoriter bir devlete dönüştürmesi ile sadece Türkiye için değil, NATO’daki müttefiklerimiz için de tehlike teşkil ettiği düşüncesi yaygınlaşmaya başladı.Önceleri Dünya'da Amerika, Rusya ve Türkiye oyun kurucu ülkelerdendi. Türkiye'mizin dış siyasetteki başarısızlıkları nedeniyle ve ülkemiz içinde başarısız ve dikta rejimine doğru giden iktidar sayesine,Türkiye'miz devre dışı kaldı ve ülkemiz dışlanarak yeni ittifaklar kurulmaya başladı tüm Dünyadan koptuk,uzaklaştık ve hiç kimse bizim ülkemizi dikkate almaz oldu. Yüce Allah sonumuzu hayır etsin inşallah. Ve ayrıca daha korkunç olan ise ;
İsrail'e jet yakıtının bizden gittiği, maalesef ki okuduğum haberler ve gördüğüm belgelerle bu haberin doğru olduğuna işaret ediyor,  bunu teyit etmek için Türkiye İstatistik Kurumu kayıtlarına bakabilirsiniz, satışı gösteren TÜİK belgeleri bu yılın Mart ve Nisan aylarındaki ait satış rakamlarını gösteriyor. Ben kısaca buradan yazayım. “İsrail’in savaş uçaklarında kullandığı yakıtın, hükümetinin izniyle. İskenderun Dörtyol ve Mersin limanlarından Yunan firmasına ait Malta bayraklı “MARINER A” adlı tankerle gönderilmiş. Tanker Dörtyol-Hayfa-Mersin arasında 7 sefer yapmış. Satılan yakıt 124,562 Kg.dır. Bu da İsrail'in 25 adet F16 savaş uçağının havalanmasını sağladı.Netice işte gözlerimizin önünde Gazze halkı şu Mübarek ayda vahşeti yaşıyor.Ayrıca İsrail ile Türkiye arasında olan alışveriş kayıtları ise ayrıca bunu ispat ediyor.
Arkadaşlar bu duruma tüm Türk halkı olarak son vermenin zamanı geldi. Sandıkta kime oy kullanacağınız sizin inisiyatifinizde, buna siz karar vereceksiniz, sizi bilmem ama ben şahsen bu duruma dur demek için oyumu Sayın.Prof.Dr.Ekmeleddin İHSANOĞLU'na vereceğim. Bütün arkadaşlarıma iyi geceler diliyorum. Bayramda görüşmek üzere.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder