12 Ağustos 2014 Salı

12.Cumhurbaşkanı Yemini

Eğer beş sene içinde Ülkemiz bir yol kazasına kurban edilmezse, işte o zaman 12. resmi oraya koyacağım. Benim asıl merak ettiğim konu, Atatürk'ün Türk Milletine armağan ettiği o koltuğa nasıl oturacak, ayrıca Cumhurbaşkanlığı yeminini nasıl okuyacak, okuduktan sonra verdiği yemine bağlı kalacak mı ? Nasıl bir Cumhurbaşkanı olacak. İşte size okuyacağı metnin tamamı,
“Cumhurbaşkanı sıfatıyla; devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruyacağıma.. Anayasaya, hukukun üstünlüğüne, demokrasiye, Atatürk ilke ve inkılaplarına ve laik cumhuriyet ilkesine bağlı kalacağıma.. Milletin huzur ve refahı, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde herkesin insan haklarından ve temel hürriyetlerinden yararlanması ülküsünden ayrılmayacağıma.. Türkiye Cumhuriyeti’nin şan ve şerefini korumak, yüceltmek ve üzerime aldığım görevi tarafsızlıkla yerine getirmek için bütün gücümle çalışacağıma büyük Türk milleti ve tarih huzurunda, namusum ve şerefim üzerine and içerim.”
Hiç inanmıyorum ama bütün bu aklımdaki soruların cevabını zamanla öğreneceğim/öğreneceğiz. İnşallah her şey Ülkemiz için iyiye gider, iyiye giderse bundan tüm Türk halkı faydalanır,eğer aksi bir durum ve olumsuz gelişmeler olursa bundan tüm Türkiye ve halkı zarar görür. ADD Genel Başkanı Tansel Çölaşan'nın güzel bir yazısını sizlerle paylaşayım,. Okumak isteyen arkadaşlar BURAYI tıklasın. Herkese Neşeli bir akşam diliyorum .

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder