2 Ağustos 2014 Cumartesi

Cumhurbaşkanlığı seçimleri (3)

Haram yediniz mi yemediniz mi ben bilmiyorum, ancak basından okuduklarım,duyduklarım hiç te öyle söylemiyor, neyse bu konuda benim içim çok rahat yukarıda Allah var en ince ayrıntısına kadar her şeyi biliyor. Devlet hazinesinden haram yenen bir kuruş dahi 76 milyonun kul hakkı demektir. Eğer duyduklarımız ve okuduklarımız doğruysa bunu hesabı elbet yargı önünde sorulur,  hele öbür Dünya'ya kul hakkı ile giden için her şey daha zor ve hiç kurtuluş yok bundan. Neyse bunlar bir kenarda dursun şimdilik. Bir Türk vatandaşı olarak asıl benim merak ettiğim konular şunlar.
* Deniz feneri derneğinden çalınan yardım paraları, Alman savcılar bu hırsızlara ceza yağdırdı bu hırsızlık çetesini Türkiye ayağı için netice ne oldu, Alman savcının Ülkemize gönderdiği dosyalar AK landımı ?
* Türk polisinin başarılı bir operasyonla yakaladığı ayakkabı kutuları içindeki çuvallar dolusu milyonlarca dolar,Türk lirası ve avro ve bu hırsızlık,rüşvet ve yolsuzluğa karışanların ortalığa saçılan ses kayıtları. Niçin bu hırsızlara için şimdiye kadar bir işlem yapılmadı, yoksa bu olayda mı AK landı.Bu arada hatırlatırım sayın başbakana ayakkabı kutusu göstermeyin kendinizi nezarette bulursunuz.
* Altın kaçakçılığından tutunda,rüşvet,yolsuzluk ve hırsızlık,kara para aklama gibi bir çok suçlamadan dolayı sanık olarak yakalanan İran asıllı Rıza Sarraf efendiye (Rezza Zarrab) gelelim.Niçin kanunlar bunlar için işlemiyor. Bildiğim kadarıyla rahat bir şekilde yaşantısına devam ediyor, merak ediyorum yoksa bu şahısta mı AK landı. Ayrıca dikkatinizi çekerim hırsız var diye bağıran sopayı yer, hele pankart açıp gösterirseniz cezası 7 bin 80 lira.
* Türgev adlı vakıf için ortaya atılan, bağış karşılığı ihale verilmesi, değerli arazilerin usulsuz olarak dernek kaydına geçirilmesi gibi yaklaşık 30 ayrı suçlama nasıl sonuçlandı yoksa bu olayda mı AK landı.
* Türkiye Cumhuriyetinin istihbarat kurumu, hükumeti ve ordusu Suriye'ye 3-4 adam gönderir Türkiye 8-10 füze atarız (Bu arada kim bilir kaç masum Türk vatandaşı hayatını kaybedecekti) iyi ki ses kayıtları ortalığa saçıldı da büyük bir felaketin eşiğinden döndük, bu şahılar için bir işlem yapıldı mı yoksa bunlar da AK landı mı.
 Bunlar ve diğer daha bilmediğimiz ne varsa halka açık ve şeffaf bir şekilde yargı önünde çözülmediği sürece ve Ülkemin gelecekte Orta doğu gibi kan gölüne dönmemesi için, çocuklarım için, torunlarım ve gelecek kuşaklarımız için,  Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde oyum Sayın Prof. Dr.Dr. Ekmeleddin İHSANOĞLU'naHiç yorum yok:

Yorum Gönder